African Judo Union
English
Français
About AJU
News
Competitions / Results
Judoka
Countries
Gallery
2993
days ago
Grand Prix Dusseldorf 2016
Dusseldorf, Germany
Overview
Draw
Judoka
Results
Photos & Videos
Standings
News
All
Pool A
Pool B
Pool C
Pool D
Finals / Repechage
M
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
W
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Get PDF
Pool A / Women -70 kg
GER
VARGAS KOCH, Laura
POL
KLYS, Katarzyna
CHN
CHEN, Fei
VEN
RODRIGUEZ, Elvismar
ISR
BOLDER, Linda
HUN
GERCSAK, Szabina
USA
SELL, Kathleen
SUI
ROBRA, Juliane
GER
VARGAS KOCH, L.
POL
KLYS, K.
CHN
CHEN, F.
VEN
RODRIGUEZ, E.
ISR
BOLDER, L.
HUN
GERCSAK, S.
USA
SELL, K.
SUI
ROBRA, J.
GER
VARGAS KOCH, L.
VEN
RODRIGUEZ, E.
ISR
BOLDER, L.
SUI
ROBRA, J.
GER
VARGAS KOCH, L.
GER
VARGAS KOCH Laura
Winner Pool A
ISR
BOLDER, L.
Pool B / Women -70 kg
JPN
ARAI, Chizuru
SLO
POGACNIK, Anka
GBR
FLETCHER, Megan
ANG
MOREIRA, Antonia
BRA
PORTELA, Maria
ECU
CHALA, Vanessa
DEN
SOOK, Emilie
ESP
BERNABEU, Maria
JPN
ARAI, C.
SLO
POGACNIK, A.
GBR
FLETCHER, M.
ANG
MOREIRA, A.
ECU
CHALA, V.
DEN
SOOK, E.
ESP
BERNABEU, M.
JPN
ARAI, C.
GBR
FLETCHER, M.
ECU
CHALA, V.
ESP
BERNABEU, M.
JPN
ARAI, C.
JPN
ARAI Chizuru
Winner Pool B
ESP
BERNABEU, M.
Pool C / Women -70 kg
COL
ALVEAR OREJUELA, Yuri
FRA
GAHIE, Marie Eve
GER
MUELLER, Lisa
BIH
SAMARDZIC, Aleksandra
KOR
KIM, Seongyeon
ISR
WILDIKAN, Lior
CUB
CORTES ALDAMA, Onix
RUS
GAZIEVA, Irina
COL
ALVEAR OREJUELA, Y.
FRA
GAHIE, M.
GER
MUELLER, L.
BIH
SAMARDZIC, A.
KOR
KIM, S.
ISR
WILDIKAN, L.
CUB
CORTES ALDAMA, O.
RUS
GAZIEVA, I.
COL
ALVEAR OREJUELA, Y.
BIH
SAMARDZIC, A.
KOR
KIM, S.
CUB
CORTES ALDAMA, O.
COL
ALVEAR OREJUELA, Y.
COL
ALVEAR OREJUELA Yuri
Winner Pool C
CUB
CORTES ALDAMA, O.
Pool D / Women -70 kg
GBR
CONWAY, Sally
LUX
MOSSONG, Lynn
CHN
ZHOU, Chao
MEX
POO, Andrea
NED
AUSMA, Natascha
AUT
GRAF, Bernadette
PUR
PEREZ, Maria
GER
BUTKEREIT, Miriam
MGL
TSEND-AYUSH, Naranjargal
GBR
CONWAY, S.
CHN
ZHOU, C.
MEX
POO, A.
NED
AUSMA, N.
AUT
GRAF, B.
PUR
PEREZ, M.
GER
BUTKEREIT, M.
MGL
TSEND-AYUSH, N.
GBR
CONWAY, S.
NED
AUSMA, N.
AUT
GRAF, B.
MGL
TSEND-AYUSH, N.
GBR
CONWAY, S.
AUT
GRAF Bernadette
Winner Pool D
AUT
GRAF, B.
Repechage / Women -70 kg
ISR
BOLDER, Linda
ESP
BERNABEU, Maria
CUB
CORTES ALDAMA, Onix
GBR
CONWAY, Sally
ISR
BOLDER, L.
COL
ALVEAR OREJUELA, Y.
GBR
CONWAY, S.
GER
VARGAS KOCH, L.
COL
ALVEAR OREJUELA Yuri
Bronze
GER
VARGAS KOCH Laura
Bronze
Final / Women -70 kg
GER
VARGAS KOCH, Laura
JPN
ARAI, Chizuru
COL
ALVEAR OREJUELA, Yuri
AUT
GRAF, Bernadette
JPN
ARAI, C.
AUT
GRAF, B.
AUT
GRAF Bernadette
Gold
COMPETITOR
COUNTRY
COMPETITION
NEWS