African Judo Union
English
Français
About AJU
News
Competitions / Results
Judoka
Countries
Gallery
2992
days ago
Grand Prix Dusseldorf 2016
Dusseldorf, Germany
Overview
Draw
Judoka
Results
Photos & Videos
Standings
News
All
Pool A
Pool B
Pool C
Pool D
Finals / Repechage
M
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
W
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Get PDF
Pool A / Men -60 kg
KOR
KIM, Won Jin
FIN
REINVALL, Juho
GER
ONUFRIEV, Joerg
POR
CARVALHO, Nuno
FRA
MILOUS, Sofiane
HKG
LAU, Tung
UZB
UROZBOEV, Diyorbek
LBN
ZIADE, Damien
TUN
DHOUIBI, Fraj
BEL
WYNS, Senne
MGL
GANBOLD, Kherlen
BLR
BAGIROV, Arif
GBR
MCKENZIE, Ashley
KOR
KIM, W.
FIN
REINVALL, J.
FRA
MILOUS, S.
HKG
LAU, T.
UZB
UROZBOEV, D.
LBN
ZIADE, D.
MGL
GANBOLD, K.
BLR
BAGIROV, A.
KOR
KIM, W.
FRA
MILOUS, S.
UZB
UROZBOEV, D.
MGL
GANBOLD, K.
KOR
KIM, W.
KOR
KIM Won Jin
Winner Pool A
MGL
GANBOLD, K.
Pool B / Men -60 kg
GEO
PAPINASHVILI, Amiran
USA
KUNIHIRO, Aaron
SLO
TRBOVC, Matjaz
ITA
DI LORETO, Carmine Maria
MAD
CHAN LING, Janeiro
ESP
GOMIS, Joaquin
KGZ
BESTAEV, Otar
KAZ
IBRAYEV, Rustam
ANG
PEDRO, Nayr Garcia
AZE
SHIRINLI, Vugar
ECU
PRECIADO, Lenin
LUX
SCHMIT, Tom
PER
POSTIGOS, Juan
GER
BIZON, Marcel
GEO
PAPINASHVILI, A.
SLO
TRBOVC, M.
ITA
DI LORETO, C.
ESP
GOMIS, J.
KAZ
IBRAYEV, R.
AZE
SHIRINLI, V.
ECU
PRECIADO, L.
PER
POSTIGOS, J.
GEO
PAPINASHVILI, A.
ITA
DI LORETO, C.
KAZ
IBRAYEV, R.
ECU
PRECIADO, L.
GEO
PAPINASHVILI, A.
GEO
PAPINASHVILI Amiran
Winner Pool B
ECU
PRECIADO, L.
Pool C / Men -60 kg
AZE
SAFAROV, Orkhan
CHN
AN, Jianqi
NED
MOOREN, Jeroen
FRA
REVOL, Cedric
ESP
GARRIGOS, Francisco
GEO
CHKHVIMIANI, Lukhumi
BRA
TAKABATAKE, Eric
HKG
YU, Kin Ting
TUR
OZLU, Bekir
ITA
MANZI, Elios
GER
ENGLMAIER, Tobias
BUL
GERCHEV, Yanislav
USA
DIAZ, Adonis
AZE
SAFAROV, O.
NED
MOOREN, J.
FRA
REVOL, C.
ESP
GARRIGOS, F.
BRA
TAKABATAKE, E.
TUR
OZLU, B.
ITA
MANZI, E.
BUL
GERCHEV, Y.
AZE
SAFAROV, O.
ESP
GARRIGOS, F.
TUR
OZLU, B.
ITA
MANZI, E.
AZE
SAFAROV, O.
TUR
OZLU Bekir
Winner Pool C
TUR
OZLU, B.
Pool D / Men -60 kg
KAZ
SMETOV, Yeldos
LTU
KLOKOV, Andrej
LAT
MAGERS, Andrejs
MGL
TSEND-OCHIR, Tsogtbaatar
BEN
GNAHOUI, Jacob
EGY
ABDELRAHMAN, Ahmed
ARG
BIRBRIER, Hernan
RUS
MUDRANOV, Beslan
MEX
CASTILLO, Nabor
KGZ
BAKYTBEK UULU, Argen
GER
GRAF, Philip
PLE
YACOUB, Simon
SUI
CHAMMARTIN, Ludovic
KOR
CHOI, In Hyuk
KAZ
SMETOV, Y.
LTU
KLOKOV, A.
MGL
TSEND-OCHIR, T.
EGY
ABDELRAHMAN, A.
RUS
MUDRANOV, B.
MEX
CASTILLO, N.
GER
GRAF, P.
KOR
CHOI, I.
KAZ
SMETOV, Y.
MGL
TSEND-OCHIR, T.
RUS
MUDRANOV, B.
KOR
CHOI, I.
KAZ
SMETOV, Y.
KAZ
SMETOV Yeldos
Winner Pool D
RUS
MUDRANOV, B.
Repechage / Men -60 kg
MGL
GANBOLD, Kherlen
ECU
PRECIADO, Lenin
AZE
SAFAROV, Orkhan
RUS
MUDRANOV, Beslan
ECU
PRECIADO, L.
TUR
OZLU, B.
RUS
MUDRANOV, B.
GEO
PAPINASHVILI, A.
TUR
OZLU Bekir
Bronze
RUS
MUDRANOV Beslan
Bronze
Final / Men -60 kg
KOR
KIM, Won Jin
GEO
PAPINASHVILI, Amiran
TUR
OZLU, Bekir
KAZ
SMETOV, Yeldos
KOR
KIM, W.
KAZ
SMETOV, Y.
KOR
KIM Won Jin
Gold
COMPETITOR
COUNTRY
COMPETITION
NEWS