African Judo Union
English
Français
About AJU
News
Competitions / Results
Judoka
Countries
Gallery
1550
days ago
Sofia European Open 2020
Sofia, Bulgaria
Overview
Draw
Judoka
Results
Photos & Videos
Standings
News
All
Pool A
Pool B
Pool C
Pool D
Finals / Repechage
M
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
Get PDF
Pool A / Men -60 kg
BRA
PELIM, Phelipe
UKR
KHALMATOV, Dilshot
AZE
ALIYEV, Rovshan
ROU
RADVANSZKI, Adam
FRA
MERLIN, Maxime
RUS
ABDULAEV, Ramazan
ITA
D ANGELO, Biagio
ISR
GABAY, Eliran Tomer
BUL
GRIGOROV, Lyuboslav
ESP
SAIZ JUAN, Ian
BRA
PELIM, P.
UKR
KHALMATOV, D.
ROU
RADVANSZKI, A.
FRA
MERLIN, M.
RUS
ABDULAEV, R.
ITA
D ANGELO, B.
BUL
GRIGOROV, L.
ESP
SAIZ JUAN, I.
BRA
PELIM, P.
FRA
MERLIN, M.
RUS
ABDULAEV, R.
ESP
SAIZ JUAN, I.
BRA
PELIM, P.
BRA
PELIM Phelipe
Winner Pool A
RUS
ABDULAEV, R.
Pool B / Men -60 kg
FRA
REVOL, Cedric
ITA
FERRETTI, Andrea
AZE
BAYRAMOV, Turan
ISR
TOREN, Yoav
AZE
MAMMADSOY, Davud
ESP
HINOJOSA LARROSA, David
BUL
YANAKOV, Borislav
GRE
PLOUMPIS, Christos
UKR
SAMOTUG, Kyryl
FRA
REVOL, C.
ITA
FERRETTI, A.
AZE
BAYRAMOV, T.
ISR
TOREN, Y.
AZE
MAMMADSOY, D.
BUL
YANAKOV, B.
GRE
PLOUMPIS, C.
UKR
SAMOTUG, K.
FRA
REVOL, C.
AZE
BAYRAMOV, T.
AZE
MAMMADSOY, D.
UKR
SAMOTUG, K.
FRA
REVOL, C.
FRA
REVOL Cedric
Winner Pool B
AZE
MAMMADSOY, D.
Pool C / Men -60 kg
MAR
BASSOU, Issam
BUL
KOZAREV, Goran
UKR
DEREVYANKO, Dmytro
ITA
ARAMU, Alessandro
AZE
BAKHISHALIYEV, Rashkhan
RUS
GADZHIEV, Sakhavat
UKR
SKRYPKA, Vitalii
ESP
NUNEZ RODRIGUEZ, Justo
ITA
CARLINO, Andrea
ROU
ORBAN, Lehel
MAR
BASSOU, I.
UKR
DEREVYANKO, D.
ITA
ARAMU, A.
AZE
BAKHISHALIYEV, R.
RUS
GADZHIEV, S.
ESP
NUNEZ RODRIGUEZ, J.
ITA
CARLINO, A.
ROU
ORBAN, L.
MAR
BASSOU, I.
AZE
BAKHISHALIYEV, R.
ESP
NUNEZ RODRIGUEZ, J.
ITA
CARLINO, A.
MAR
BASSOU, I.
ITA
CARLINO Andrea
Winner Pool C
ITA
CARLINO, A.
Pool D / Men -60 kg
BRA
KUWABARA, Allan
ITA
CARLINO, Luca
SRB
MILIC, Nemanja
UKR
MORHOIEV, Bekirbek
ISR
LEIBA, Noam
AZE
VALIZADA, Oruj
GER
HEYDER, Maximilian
FRA
GOULET, Sylvain
BUL
TSVETKOV, Tsvetan
BRA
KUWABARA, A.
SRB
MILIC, N.
UKR
MORHOIEV, B.
ISR
LEIBA, N.
AZE
VALIZADA, O.
GER
HEYDER, M.
FRA
GOULET, S.
BUL
TSVETKOV, T.
BRA
KUWABARA, A.
ISR
LEIBA, N.
AZE
VALIZADA, O.
FRA
GOULET, S.
BRA
KUWABARA, A.
AZE
VALIZADA Oruj
Winner Pool D
AZE
VALIZADA, O.
Repechage / Men -60 kg
RUS
ABDULAEV, Ramazan
AZE
MAMMADSOY, Davud
MAR
BASSOU, Issam
BRA
KUWABARA, Allan
RUS
ABDULAEV, R.
ITA
CARLINO, A.
BRA
KUWABARA, A.
FRA
REVOL, C.
RUS
ABDULAEV Ramazan
Bronze
BRA
KUWABARA Allan
Bronze
Final / Men -60 kg
BRA
PELIM, Phelipe
FRA
REVOL, Cedric
ITA
CARLINO, Andrea
AZE
VALIZADA, Oruj
BRA
PELIM, P.
AZE
VALIZADA, O.
BRA
PELIM Phelipe
Gold
COMPETITOR
COUNTRY
COMPETITION
NEWS