African Judo Union
English
Français
About AJU
News
Competitions / Results
Judoka
Countries
Gallery
1170
days ago
Tashkent Grand Slam 2021
Tashkent, Uzbekistan
Overview
Draw
Judoka
Results
Photos & Videos
Standings
News
All
Pool A
Pool B
Pool C
Pool D
Finals / Repechage
M
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
W
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Get PDF
Pool A / Men -60 kg
JPN
NAGAYAMA, Ryuju
JOR
ALMANSOUR, Bilal
UZB
BARATOV, Dilshodbek
MGL
LKHAGVAJAMTS, Unubold
AFG
DIVBAND, Sayed Kamaluddin
FRA
MKHEIDZE, Luka
ITA
D ANGELO, Biagio
UKR
KHALMATOV, Dilshot
TUR
YILDIZ, Salih
TJK
QAYUMZODA, Abumuslim
JPN
NAGAYAMA, R.
UZB
BARATOV, D.
MGL
LKHAGVAJAMTS, U.
AFG
DIVBAND, S.
FRA
MKHEIDZE, L.
ITA
D ANGELO, B.
TUR
YILDIZ, S.
TJK
QAYUMZODA, A.
JPN
NAGAYAMA, R.
MGL
LKHAGVAJAMTS, U.
FRA
MKHEIDZE, L.
TUR
YILDIZ, S.
JPN
NAGAYAMA, R.
JPN
NAGAYAMA Ryuju
Winner Pool A
FRA
MKHEIDZE, L.
Pool B / Men -60 kg
BRA
TAKABATAKE, Eric
MDA
FOCA, Nicolae
UZB
NURILLAEV, Kemran
AZE
VALIZADA, Oruj
SLO
STARKEL, David
GER
PLAFKY, Moritz
BEL
VERSTRAETEN, Jorre
POR
LOPES, Rodrigo Costa
KAZ
BOLATBEKOV, Damir
KGZ
AIBEK UULU, Kubanychbek
AUS
KATZ, Joshua
BRA
TAKABATAKE, E.
UZB
NURILLAEV, K.
AZE
VALIZADA, O.
GER
PLAFKY, M.
BEL
VERSTRAETEN, J.
POR
LOPES, R.
KGZ
AIBEK UULU, K.
AUS
KATZ, J.
UZB
NURILLAEV, K.
AZE
VALIZADA, O.
BEL
VERSTRAETEN, J.
KGZ
AIBEK UULU, K.
UZB
NURILLAEV, K.
UZB
NURILLAEV Kemran
Winner Pool B
BEL
VERSTRAETEN, J.
Pool C / Men -60 kg
UZB
LUTFILLAEV, Sharafuddin
GRE
KARAKIZIDI, Savva
BLR
KOLASAU, Artsiom
TJK
SAIDABUROROV, Shahboz
BUL
GERCHEV, Yanislav
KOR
LEE, Harim
RUS
BLIEV, Ayub
AZE
HUSEYNOV, Karamat
MGL
ENKHTAIVAN, Ariunbold
TUR
AKKUS, Mihrac
UZB
LUTFILLAEV, S.
BLR
KOLASAU, A.
TJK
SAIDABUROROV, S.
BUL
GERCHEV, Y.
KOR
LEE, H.
AZE
HUSEYNOV, K.
MGL
ENKHTAIVAN, A.
TUR
AKKUS, M.
BLR
KOLASAU, A.
TJK
SAIDABUROROV, S.
AZE
HUSEYNOV, K.
TUR
AKKUS, M.
TJK
SAIDABUROROV, S.
AZE
HUSEYNOV Karamat
Winner Pool C
AZE
HUSEYNOV, K.
Pool D / Men -60 kg
KAZ
SMETOV, Yeldos
ITA
REA, Diego
GER
HEYDER, Maximilian
AFG
ZELGAI, Alikozay
UZB
MAHAMMADJONOV, Mirzohid
UKR
LESIUK, Artem
BRA
KITADAI, Felipe
USA
DIAZ, Adonis
GEO
PAPINASHVILI, Jaba
KGZ
BESTAEV, Otar
KAZ
SMETOV, Y.
GER
HEYDER, M.
AFG
ZELGAI, A.
UZB
MAHAMMADJONOV, M.
UKR
LESIUK, A.
BRA
KITADAI, F.
GEO
PAPINASHVILI, J.
KGZ
BESTAEV, O.
KAZ
SMETOV, Y.
UZB
MAHAMMADJONOV, M.
BRA
KITADAI, F.
GEO
PAPINASHVILI, J.
KAZ
SMETOV, Y.
KAZ
SMETOV Yeldos
Winner Pool D
GEO
PAPINASHVILI, J.
Repechage / Men -60 kg
FRA
MKHEIDZE, Luka
BEL
VERSTRAETEN, Jorre
TJK
SAIDABUROROV, Shahboz
GEO
PAPINASHVILI, Jaba
FRA
MKHEIDZE, L.
AZE
HUSEYNOV, K.
TJK
SAIDABUROROV, S.
UZB
NURILLAEV, K.
FRA
MKHEIDZE Luka
Bronze
UZB
NURILLAEV Kemran
Bronze
Final / Men -60 kg
JPN
NAGAYAMA, Ryuju
UZB
NURILLAEV, Kemran
AZE
HUSEYNOV, Karamat
KAZ
SMETOV, Yeldos
JPN
NAGAYAMA, R.
KAZ
SMETOV, Y.
JPN
NAGAYAMA Ryuju
Gold
COMPETITOR
COUNTRY
COMPETITION
NEWS